Ankara Hiyap Vinç

İlk olarak ünlü İsveç Hiab markası tarafından tasarlanıp piyasaya sürülen bir vinç modeli, zaman içerisinde çok talep görerek “jenerik marka” haline gelmiş ve kamyon üstünde bir kaldırma mekanizmasına sahip olan vinç çeşidine adını vermiştir.

Hiyap vinçlerdeki vinç mekanizması hidrolik olup 6, 8, 10 hatta kimi zaman 12 tekerlekli kamyonlar üstüne takılabilir; mekanizma kamyonların üzerinde sabit olarak çalışır. Genellikle küçük boyutlu mobil bir vinç olması bakımından tüm dünyada oldukça rağbet gören hiyap vinçler, ülkemizde de en çok tercih edilen popüler vinçler arasında yer alır. Hiyap vinçlerin türleri Hiyap vinçler bom mekanizmalarına göre kendi aralarında tek kırmalı ve çift kırmalı olarak iki gruba ayrılırlar. Tek kırmalı hiyap vinç standart yük kaldırma faaliyetini gerçekleştirmek için tek bom uzatma grubuna sahiptir. Çift kırmalı hiyap vinçlerde de standart uzatma grubunun ucuna 1. kırmadan bağımsız hareket edebilen 2. bir kırma grubu eklenir. Daha yüksek mesafeye ulaşılabilmesi ya da 2. kırma grubunun standart kırma grubundan farklı bir yöne doğru daha hareket edebilmesi, çift kırmalı hiyap vinçlerin daha çok rağbet görmesini sağlar. Hiyap vinçlerin avantajları ve dezavantajları Hiyap vinçler tekerlekli araçlar sayesinde her yere hareket edebilen mobil bir vinç modeli olduklarından hem iş gücü hem de zaman açısından büyük tasarruf sağlarlar; kullanımları pratik ve kolaydır. Bununla birlikte genellikle hafif yüklerde ve kısa mesafeler için tercih edilirler, bu yüzden ağır yük gerektiren işler ve eğimli araziler için uygun değildirler. Hiyap vinçlere sepet takıldığında kullanıcılara farklı avantajlar sağlar. Sepetli hiyap vinç güvenli bir insan taşıyıcı sepet aksesuarı sayesinde iş güvenliği bakımından risk arz eden yerlerde de kolayca ve güvenli bir biçimde kullanılabilen bir vinç modelidir. Standart bir vinç inşası, hem meşakkatli bir saha hazırlığı hem de detaylı bir kontrol süreci gerektirir. Buna karşın hiyap vinçler, daha basit ve daha kompakt bir kurulum ve denetim süreciyle optimum performans gösterebilirler. Fonksiyonel, çok yönlü, verimli, esnek, güçlü ve hızlı, olması bakımından hiyap vinçler inşaat sektörünün olmazsa olmaz iş makinelerindendir. Bununla birlikte kolay ve pratik kullanımı sayesinde nakliyat sektöründe de sıklıkla tercih edilir. Vinç sektörünün gelişmesinde de önemli bir rol oynayan hiyap vinçler, geniş şantiye alanlarında ve demontaj işlemlerinde kiralayan ya da sahibi olan kişilere hareket özgürlüğü ve işlevsellik sağlar.

Kazan Hiyap Vinç Kiralama Hizmetleri 10 yıldır Ankara, ilçeleri ve yakınlarında profesyonel olarak vinç ve sepetli vinç kiralama, yükleme boşaltma, indirme, montaj, jeneratör, konteyner ve sanayi makinaları taşımacılığı hizmeti vermektedir.

Firmamız, Vinç Platform İle Dış Cephe Cam Temizlikleri Hizmetleri alanında müşteri memnuniyetini esas kabul etmiş olup, hızlı, güvenli, dikkatli ve yetişmiş ehliyetli profesyonel personeliyle Türkiye’nin önde gelen şahıs ve firmalarına başarılı bir şekilde hizmet vermektedir. Kazan Hiyap Vinç olarak temel ideolijimiz ;

Güvenilir olmak,

Güler yüzlü davranmak,

Pratik çözümler sunan hizmet anlayışıyla hizmet sağlamak